Music & Languages

Na przecięciu języków i sztuki

Tobiasz Kubisiowski

O mnie

Cześć! Nazywam się Tobiasz Kubisiowski i staram się robić w życiu różne fajne rzeczy.

Jestem studentem studiów magisterskich lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim. W minionych latach ukończyłem również studia licencjackie z tej samej dziedziny, a także studia licencjackie z teorii muzyki na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Ponadto, jestem absolwentem szkoły muzycznej II stopnia na specjalności fortepian.

Zajmuję się tłumaczeniami pisemnymi w następujących parach językowych: polski↔angielski, polski↔francuski, polski↔esperanto, angielski↔esperanto. Obszarami, w których poruszam się najpłynniej, są muzyka, językoznawstwo i inne nauki humanistyczne.

Moje CV

Języki

polski ojczysty
esperanto C2
angielski C1
francuski C1
niderlandzki B1

Portfolio

Analiza emiczno-etyczna artykuł

W wydawanym przez łódzką Akademię Muzyczną Notesie Muzycznym (ISSN 2353-9593, 2021, tom 2, nr 16) ukazał się mój artykuł Analiza emiczno-etyczna jako metoda badań z zakresu teorii muzyki w języku esperanto wraz z tłumaczeniem na polski.

więcej

Analiza dyskursu tłumaczenie

Na stronie Ośrodka Badawczo-Dydaktycznego i Transferu Wiedzy Tekst-Dyskurs-Komunikacja (Uniwersytet Rzeszowski) ukazał się artykuł Veroniki Koller o analizie tożsamości zbiorowej w dyskursie w tłumaczeniu Gabrieli Karpowicz i moim.

więcej

Strato Memoro opowiadanie

Moje opowiadanie Strato Memoro (Ulica Pamięci) zostało wyróżnione w konkursie literackim UEA i wydane w zbiorze Belarta Rikolto 2022.

więcej

Kontakt

🏠 Fizycznie

🇵🇱 Warszawa

🗨️ Komunikatory

Telegram: @tkubis

📱 Media społecznościowe

LinkedIn: /tkubisiowski
Twitter: @tobkubis
Mastodon/Fediverse: @tobkubis@esperanto.masto.host